Umów się na wizytę

  Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.
  Umów się na wizytę

  Wszystko o Podstawowej Opiece Zdrowotnej (POZ)

  Podstawowa Opieka Zdrowotna (POZ) to najważniejsza część systemu opieki zdrowotnej w naszym kraju. W jej ramach osoby uprawnione mogą korzystać z opieki lekarza POZ, pielęgniarki POZ, a kobiety – także położnej POZ w miejscu zamieszkania. Świadczenia POZ są udzielane w gabinecie/przychodni lub – w sytuacjach medycznie uzasadnionych – również w domu pacjenta.

  Funkcjonowanie Podstawowej Opieki Zdrowotnej opiera się na prawie pacjenta do wyboru lekarza POZ, pielęgniarki POZ oraz położnej POZ (kobiety). Wyboru takiego dokonuje się poprzez złożenie odpowiedniej deklaracji w dowolnie wybranej przez pacjenta przychodni, która świadczy takie usługi na podstawie umowy z NFZ-em. Deklaracje można składać również on-line (tzw. e-deklaracje) przez stronę https://www.pacjent.gov.pl/.

  Wybrana przychodnia nie musi znajdować się w miejscu zameldowania pacjenta, ale np. w miejscu jego zamieszkania czy pracy. Co ważne, lekarz POZ może przyjmować w innej przychodni, pielęgniarka – w innej, położna – jeszcze w innej. Pacjent ma prawo zmienić bezpłatnie lekarza/pielęgniarkę/położną POZ dwa razy do roku. Każda kolejna zmiana w danym roku kalendarzowym jest płatna.

  Świadczenia POZ – co obejmują?

  Świadczenia POZ dzielą się na dwie zasadnicze grupy – udzielane w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00 (z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy) oraz w dni powszednie w godzinach od 18:00 do 8:00 rano dnia następnego i całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy (tzw. nocna i świąteczna opieka zdrowotna).

  W jakich sytuacjach pomaga lekarz POZ? Zajmuje się on diagnostyką oraz leczeniem najczęstszych, ogólnie niegroźnych schorzeń (przeziębienia, infekcje, zatrucia pokarmowe), wykonuje szczepienia, zajmuje się profilaktyką chorób układu krążenia, wykonuje drobne zabiegi w trybie ambulatoryjnym, kieruje do lekarzy specjalistów, do szpitala, na rehabilitację czy do sanatorium.

  Pielęgniarka POZ odbywa wizyty patronażowe u dzieci, wykonuje iniekcje i zabiegi na podstawie zleceń lekarzy POZ, zajmuje się świadczeniami pielęgnacyjnymi oraz rehabilitacyjnymi. Położna POZ sprawuje z kolei m.in. kompleksową opiekę nad kobietą w ciąży, po porodzie i w okresie połogu, a także nad niemowlęciem do ukończenia 2. miesiąca życia.

  Badania w ramach POZ

  Warto pamiętać, że w ramach POZ dostępnych jest wiele bezpłatnych badań wykonywanych na podstawie skierowania od lekarza POZ. Zalicza się do nich m.in. badania laboratoryjne (np. morfologia krwi, OB, stężenie sodu, wapnia i żelaza, tekst obciążenia glukozą, cholesterol, bilirubina, badania moczu, badania kału), badania mikrobiologiczne, EKG w spoczynku, USG (m.in. tarczycy, ślinianek, nerek, brzucha), spirometria oraz RTG (klatki piersiowej, zatok, czaszki).

  Zachęcamy do składania deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej POZ w naszym przychodni KEN w Warszawie. Zapewniamy opiekę doświadczonego zespołu i miłą, serdeczną atmosferę. Zapraszamy -> https://przychodniaken.pl/usluga/poz-dla-doroslych/.

  Umów się na wizytę

   Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.

   Potrzebujesz więcej

   informacji?

   Oddzwonimy do Ciebie.

   Numer został wysłany.

   Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.