Umów się na wizytę

  Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.
  Umów się na wizytę

  Spirometria – poznaj moc swojego oddechu!

  Spirometria – poznaj moc swojego oddechu!

   

  Oddychanie to jedno z czynności, które wykonujemy automatycznie. W zasadzie zwracamy na nie uwagę dopiero wówczas, kiedy zaniepokoi nas pojawiający się przy oddechu szmer, ból lub na drodze do napełnienia płuc świeżym powietrzem stanie jakiś inny problem. Warto jednak zwrócić uwagę, czy ten nieodłączny proces naszego życia przebiega bez zakłóceń – wykonując w tym celu badanie spirometryczne.

   

  Spirometria czyli pomiar oddechu to badanie umożliwiające zmierzenie objętości i pojemności płuc. U pacjenta poddającego się pomiarowi sprawdzany jest przepływ powietrza zarówno w płucach jak i oskrzelach w różnych fazach cyklu oddechowego (wdech i wydech). Wykonanie badanie pozwala na szybkie diagnozowanie, a w razie potrzeby wdrożenie optymalnego leczenia – takich chorób jak np. astma oskrzelowa, przewlekła obturacyjna choroba płuc, zwłóknienie płuc, a nawet mukowiscydoza.

   

  Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy nie są odporni na ból – badania jest bezbolesne i trwa tylko kilka minut. Wymaga jednak od pacjenta zaangażowania,wykonywania poleceń personelu medycznego przeprowadzającego badanie oraz zastosowania się do zaleceń przygotowujących do wykonania spirometrii. W tym celu osoby palące powinny zrezygnować z przysłowiowego „dymka” na co najmniej 4 godziny poprzedzające badanie, choć rekomenduje się wyeliminowanie nikotyny i alkoholu na 24 godziny przed wizytą w gabinecie medycznym. Pacjenci poddający się spirometrii powinni również zrezygnować z sytego posiłku na 2 godziny przed badaniem oraz unikać intensywnej aktywności fizycznej. W przypadku pacjentów chorujących na astmę może pojawić się też konieczność odstawienia niektórych leków, zwłaszcza kiedy badanie ma zostać wykonane po inhalacji leku, mającego na celu rozkurczenie oskrzeli.

   

  Jak wygląda samo badanie? Wykonywane jest w pozycji siedzącej, pacjent otrzymuje ustnik spirometru, który należy włożyć do ust. Następnie należy wykonać kilka spokojnych wdechów i wydechów. Kolejnym krokiem jest wykonanie głębokiego wdechu oraz mocnego i dynamicznego wydechu. Personel medyczny nadzorujący spirometrię instruuje pacjenta, korygując ewentualne błędy. Wyniki badania powinny zostać skonsultowane z lekarzem, który postawi diagnozę.

   

  W CM Woronicza sp. z o.o. badanie spirometryczne wykonywane jest przez doświadczony personel medycznym przy pomocy certyfikowanego i profesjonalnego spirometru. Zachęcamy do skorzystania z badania, którego koszt wynosi 60 zł. Więcej informacji uzyskają Państwo pod numerem telefonu 22 643 59 11. Serdecznie zapraszamy!

  Spirometria – koszt badania 60 zł

   

   

  Umów się na wizytę

   Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
   Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.

   Potrzebujesz więcej

   informacji?

   Oddzwonimy do Ciebie.

   Numer został wysłany.

   Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.