Umów się na wizytę
Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.
Umów się na wizytę

Przychodnia KEN Cybisa – Twoja POZ!

Podstawowa Opieka Zdrowotna to kluczowy segment funkcjonowania publicznej ochrony zdrowia w naszym kraju. Każda osoba ubezpieczona może wybrać swojego lekarza POZ, pielęgniarkę POZ oraz położną POZ, a następnie bezpłatnie korzystać z ich usług. Świadczeń POZ udzielamy w naszej przychodni KEN Cybisa.

Aby skorzystać ze świadczeń POZ, należy w wybranej placówce – udzielającej oczywiście takich świadczeń – złożyć deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki POZ (kobiety – również położonej POZ). Co ważne, nie musi to być placówka położona najbliżej miejsca zamieszkania, ale po prostu wybrana przez pacjenta – ciesząca się dobrymi opiniami, współpracująca z uznanymi lekarzami, dobrze skomunikowana z resztą miasta itp. Przychodnię POZ można zmienić bezpłatnie dwa razy do roku – każda kolejna zmiana wiąże się z obowiązkiem uiszczenia opłaty w kwocie 80 zł na konto odpowiedniego oddziału wojewódzkiego NFZ-u.

Podstawowa Opieka Zdrowotna – co obejmuje?

Podstawowa Opieka Zdrowotna, jak sama nazwa wskazuje, jest podstawą funkcjonowania publicznej ochrony zdrowia w naszym kraju. Do lekarza POZ zgłaszać się można w przypadku najczęściej występujących chorób czy urazów, infekcji, przeziębień, grypy, zatruć pokarmowych, drobnych kontuzji itp. Lekarz POZ może wystawić receptę i zwolnienie lekarskie, pokierować do odpowiedniego specjalisty, skierować na badania obrazowe i czynnościowe, zlecić hospitalizację, wykonać prosty zabieg w trybie ambulatoryjnym czy zakwalifikować do szczepień.

Oczywiście nie można zapomnieć o świadczeniach udzielanych przez pielęgniarki i położne POZ. Pielęgniarka – na zlecenie lekarza POZ – może np. wykonać u pacjenta zastrzyk, zmienić opatrunek czy opatrzyć ranę. Położne POZ otaczają opieką kobiety w ciąży i po porodzie (zajmują się również noworodkami na pierwszych etapach ich życia).

Badania POZ – co trzeba o nich wiedzieć?

Jak już wcześniej wspomniano, lekarz POZ może skierować pacjenta na bezpłatne, refundowane przez NFZ badania. Są to m.in. spirometria, kolonoskopia, USG (tarczycy, nerek, moczowodów, brzucha) oraz RTG (m.in. klatki piersiowej i czaszki). Zlecić może również badania laboratoryjne krwi i moczu, zarówno te ogólne i najbardziej podstawowe, jak i specjalistyczne, np. hormonalne, na obecność pasożytów, badania układu krzepnięcia itp. Warto pamiętać, że wiele z tych badań należy wykonywać regularnie – są bowiem najlepszą metodą profilaktyki i szybkiej diagnostyki różnych chorób, zarówno tych mniej groźnych, jak i bardzo niebezpiecznych, np. nowotworów.

Przypominamy, że od października 2020 r. ze świadczeń Podstawowej Opieki Zdrowotnej (również badań) korzystać będzie można wyłącznie w naszej placówce KEN Cybisa przy ul. Cybisa 4. Zachęcamy, by składać imienne deklaracje NFZ w naszej działającej jeszcze przychodni przy al. KEN 103 lok. 4U – w październiku będzie to już można zrobić w placówce KEN Cybisa. W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu -> https://przychodniaken.pl/kontakt/.

Umów się na wizytę
Zapoznałem się z Polityką Prywatności Przychodni KEN Cybisa.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Przychodnie KEN Cybisa moich danych osobowych w celu umówienia wizyty.

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.