Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Zaszczep siebie aby uchronić się przed chorobami!

Szczepionki to sposób na uodpornienie organizmu na różnego rodzaju wirusy i choroby. Pozwalają one na zabezpieczenie siebie i swoich najbliższych przed poważnymi dolegliwościami oraz potencjalnymi powikłaniami. Obecnie zaszczepić można się na wiele różnych chorób, między innymi na grypę oraz rozmaite choroby zakaźne. Jakie szczepionki warto wybrać i dlaczego warto się na nie zdecydować? Dowiedz się więcej na ten temat i ochroń siebie i swoich bliskich przed wirusami i bakteriami, które czają się na każdym kroku. Dzięki szczepionkom będziecie o wiele bardziej odporni i odpowiednio zabezpieczeni!

Profilaktyka to podstawa, czyli zapobiegaj zamiast leczyć

Choroba może zaskoczyć nas w najmniej oczekiwanym momencie. Co prawda to okres wczesnej wiosny oraz jesienno-zimowy jest najczęściej czasem, gdy dopada nas przeziębienie oraz grypa, jednakże nie oznacza to, że latem nas to nie czeka. Dlatego też warto zawsze być odpowiednio przygotowanym na wszelkie nieprzyjemne ewentualności. Nie ma sensu tracić czasu na chorobę i mowa tu nie tylko o grypie, którą koniecznie trzeba wyleżeć, ani o innych chorobach sezonowych, takich jak angina czy zapalenie krtani, ale również o chorobach zakaźnych. Wśród nich są między innymi bardzo popularne problemy, które bardzo często dotykają dzieci, takie jak ospa, różyczka czy świnka oraz odra. Są to choroby, na które mogą mieć bardzo poważne konsekwencje i skomplikowane powikłania, jeśli nie będą od razu odpowiednio leczone.

Obecnie szczepionki można wykonać na wiele różnych chorób. Są to nie tylko choroby zakaźne, ale również rozmaite odmiany wirusów i bakterii, które mogą nieść zagrożenie dla naszego życia lub zdrowia. Bardzo popularna i skuteczna jest także szczepionka przeciw grypie, która jest zalecana dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. Dzięki niej nie będziecie musieli martwić się częstymi przeziębieniami w okresie jesienno-zimowym oraz wczesną wiosną, gdy organizm przystosowuje się do zmieniającej się pogody oraz długości dnia i nocy. Takie profilaktyczne podejście jest niezwykle odpowiedzialne i rozsądne. Ponadto szczepienie dzieci i dorosłych przeciwko chorobom zakaźnym pozwoli uniknąć epidemii w skupiskach ludzi, na przykład w żłobku, przedszkolu lub szkole, a także w miejscach pracy. Szczepionka pozwoli na skuteczne uodpornienie się przed wirusami i bakteriami powodującymi konkretne choroby i pozwoli cieszyć się zdrowiem.

Aktualizacja sezonowych szczepionek przeciw grypie jest potrzebna co roku, ponieważ wirusy grypy stale ewoluują. Skuteczność sezonowej szczepionki przeciw grypie w każdym sezonie zależy od dopasowania wybranych wirusów szczepionkowych do wirusów znajdujących się w obiegu, a zatem będzie się zmieniać z roku na rok.

W celu znalezienia najlepszego dopasowania i zwiększenia skuteczności szczepionki eksperci spotykają się co roku w lutym / marcu, aby przeanalizować dokładne szczepy grypy, które zostaną uwzględnione w szczepionce na nadchodzący sezon, która będzie stosowana na półkuli północnej. Procesem tym zarządza Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

W spotkaniu WHO dotyczącym selekcji szczepów grypy uczestniczą specjaliści, którzy dokonują przeglądu istotnych informacji o działaniu wirusologicznym, epidemiologicznym, immunologicznym i szczepionkowym w ostatnich sezonach dla półkuli północnej i południowej. Na podstawie tego przeglądu uzgodniono nowe zalecenia WHO dotyczące szczepów przeciwko grypie dla zaktualizowanych szczepionek na nadchodzący sezon.

Zadzwoń i umów się na szczepienie: 22 120 20 33

Zadzwoń teraz!

Wybierz naprawdę sprawdzone środki i usługi

Chcąc zaszczepić siebie, warto udać się do sprawdzonej przychodni, która posiada szeroki wybór wysokiej jakości szczepionek. Należy pamiętać, że przed podaniem preparatu, należy koniecznie udać się na konsultację lekarską i dowiedzieć się, jaki rodzaj szczepionki będzie odpowiednim wyborem. Ponadto należy poddać się badaniom, aby mieć pewność, że organizm jest w odpowiedniej kondycji i można bez ryzyka podać szczepionkę pacjentowi. Jest to niezwykle ważne, ponieważ szczepienie polega na podaniu do organizmu specjalnej mieszanki, w której zawierają się również wirusy lub bakterie chorobowe w odpowiednim stężeniu. Należy najpierw umówić się na wizytę lekarską i dokładnie sprawdzić stan swojego zdrowia, a dopiero później podejmować decyzję o szczepieniu. Aby mieć pewność, że wszystko pójdzie tak, jak powinno i zostanie przeprowadzone w odpowiednich warunkach, warto zdecydować się na sprawdzoną, cieszącą się dobrymi opiniami przychodnią. Pozwoli to na uniknięcie jakichkolwiek powikłań oraz problemów po szczepieniu i da Ci gwarancję, że ten profilaktyczny zabieg da oczekiwane skutki.

Zadbaj o siebie i swoją rodzinę, i już teraz umówcie się na profilaktyczne szczepienia. Ochronią Was one przed chorobami zakaźnymi oraz wirusami i bakteriami, które powodują między innymi grypę. Dowiedz się więcej na temat obecnie dostępnych szczepień i zamiast leczyć siebie i swoje dzieci, to zadbaj o profilaktykę i skutecznie zapobiegaj zachorowaniu.

 

 

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.