Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Wiosenne pakiety kardiologiczne w atrakcyjnych cenach!

Ken Zapraszamy do nowej Poradni Kardiologicznej slider 2 (1)

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – choroby układu sercowo-naczyniowego są najczęstszą przyczyną przedwczesnych zgonów w naszym kraju. Ważny element ich profilaktyki to regularne badania kontrolne, takie jak EKG i echo serca, a także konsultacje ze specjalistami z zakresu kardiologii. Teraz w przychodni KEN można z nich skorzystać w wyjątkowo niskich cenach!

Istnieje wiele czynników ryzyka wystąpienia chorób serca i układu krążenia. Zalicza się do nich wiek, stres, przemęczenie, nieprawidłowa dieta (bogata w cukry i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego), zbyt mała ilość aktywności fizycznej, nadwaga i otyłość. Profilaktyka chorób serca obejmuje m.in. regularne wizyty u kardiologa oraz wykonywanie badań kontrolnych, takich jak EKG czy echo serca. Można się na nie zgłosić do naszej przychodni KEN.

EKG – co to za badanie?

EKG, czyli elektrokardiografia, to metoda badania pracy serca przy pomocy specjalnego urządzenia, które mierzy oraz rejestruje prądy czynnościowe serca. Badanie powinno się wykonywać profilaktycznie mniej więcej co dwa lata u wszystkich osób powyżej 45. roku życia. Dodatkowo, przeprowadza się je u osób z niepokojącymi objawami, takimi jak ból w klatce piersiowej, kołatanie serca, omdlenia, zawroty głowy itp.

W trakcie badania lekarz mocuje na skórze klatki piersiowej sześć elektrod, są one również umieszczone na każdej kończynie. Dzięki ich obecności aparat odbiera sygnały elektryczne płynące z organizmu – są to zjawiska, które zachodzą w sercu w momencie EKG. Dzięki zapisowi wyników, tzw. krzywej EKG, można wykryć m.in. arytmię pracy serca, jego nieregularne bicie itp.

Echo serca – co trzeba wiedzieć?

Echo serca, czyli echokardiografia, to z kolei nieinwazyjne badanie wykorzystujące zjawisko echa ultradźwięków, czyli USG. Najczęściej wykonuje się tzw. echo serca przezklatkowe – pacjent musi odsłonić klatkę piersiową, położyć się na leżance, a lekarz nakłada na jego skórę specjalny żel. Następnie przykłada w odpowiednie miejsce głowicę, która wysyła fale dźwiękowe i pochłania echo, a oprogramowanie przekształca je w widoczne na monitorze obrazy.

Dzięki badaniu można ocenić budowę i działanie zastawek serca, zmierzyć wielkość i pracę komór serca, a nawet zdiagnozować wady serca. Echo serca pozwala sprawdzić, czy pacjent nie przeszedł zawału, czy w sercu nie ma skrzeplin, a w osierdziu – płynu.

EKG i echo serca wykonujemy w naszej przychodni KEN, oferujemy również opiekę doświadczonego kardiologa. Tylko teraz nasi Pacjenci skorzystać mogą z atrakcyjnych pakietów wiosennych: za konsultację kardiologiczną i EKG zapłacą jedynie… zł, a za konsultację i echo serca – tylko… zł.

Wszystkie zainteresowane osoby zachęcamy do kontaktu -> http://przychodniaken.pl/kontakt/.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.