Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Dermatoskopia – skontroluj stan skóry przed latem!

Ken Krótkie terminy do dermatologa na NFZ slider 2

Dermatoskopia to badanie zmian skórnych przeprowadzane przy użyciu specjalnego urządzenia zwanego dermatoskopem. Badanie to jest krótkotrwałe, bezbolesne i zupełnie nieinwazyjne, a pozwala wykrywać wszystkie niepokojące transformacje, jakie mogą zachodzić w pieprzykach i brodawkach. Na dermatoskopię wykonywaną przez nasze specjalistki z zakresu dermatologii zapraszamy do przychodni KEN – zapewniamy profesjonalną opiekę i krótki czas oczekiwania na konsultacje!

Dermatoskopii każdy z nas powinien poddać się co najmniej raz w roku, najlepiej jesienią lub zimą, przed ciepłymi porami roku, kiedy skóra będzie bardziej wyeksponowana na słońce. Osoby z grup ryzyka, m.in. obciążone nowotworami skóry rodzinnie albo z określonym fototypem urody (jasne włosy, bardzo blada karnacja), powinny zgłaszać się na badanie dwa razy do roku. Oczywiście wskazaniem do wykonania dermatoskopii jest za każdym razem sytuacja, gdy zauważymy, że istniejące już pieprzyki czy brodawki powiększyły się, zmieniły kolor, zaczęły swędzieć lub krwawić.

Dermatoskopia – na czym polega?

Dermatoskopia jest badaniem bardzo szybkim, nieinwazyjnym oraz zupełnie bezpiecznym. Można je wykonywać nawet u kobiet w ciąży, dzieci czy seniorów. Na czym polega? Lekarz dermatolog bardzo dokładnie, centymetr za centymetrem, ogląda skórę pacjenta przy pomocy dermatoskopu. Urządzenie to przypomina na pierwszy rzut oka lupę z latarką, pozwala optycznie powiększyć każdą zmianę i ją oświetlić, więc dermatolog może bardzo precyzyjnie ją obejrzeć. Pozwala to wstępnie odróżnić zmiany łagodne od złośliwych, a także ocenić, które z nich wymagają wycięcia. Później mogą one trafić do badania histopatologicznego, podczas którego jednoznacznie ocenia się, czy tkanki nie mają cech nowotworowych.

W przychodni KEN badanie dermatoskopii wykonują nasze doświadczone specjalistki z zakresu dermatologii, które zajmują się oczywiście również diagnostyką i leczeniem wielu innych chorób skóry, włosów i paznokci. Oferujemy szybkie terminy wizyt! Zapraszamy do kontaktu -> http://przychodniaken.pl/kontakt/.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.