Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Złota polska jesień ze zdrowym sercem!

Echokardiografia, zwana też echem serca, to szybkie, mało inwazyjne i zupełnie bezbolesne badanie, pozwalające ocenić budowę i pracę serca, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości. W badaniu wykorzystuje się zjawisko echa ultradźwięków – specjalna głowica wysyła fale dźwiękowe i pochłania powracające echo, zaś komputer przekształca je w obrazy, widoczne na monitorze. Niekiedy, dla uzyskania obrazu lepszej jakości, echo serca wykonuje się z wykorzystaniem kontrastu, wstrzykiwanego do żyły pacjenta.

Samo badanie nie wymaga szczególnych przygotowań. W jego trakcie pacjent musi jedynie zdjąć górne partie odzieży i bielizny, a następnie położyć się na kozetce. Lekarz rozprowadza na klatce piersiowej żel ułatwiający prowadzenie głowicy, przykłada ją do ciała, przesuwa i obserwuje pojawiające się na monitorze obrazy. Całość trwa kilkanaście minut.

Echokardiografię wykonuje się przede wszystkim u osób z podejrzeniem chorób serca, pacjentów z już zdiagnozowanymi tego typu schorzeniami (kontrolnie), a także profilaktycznie.

Zmienne temperatury stanowią szczególne zagrożenie dla osób ze schorzeniami układu krążenia, zwłaszcza tymi niezdiagnozowanymi. Zdolność do naturalnej obrony przed przegrzaniem organizmu bardzo często bywa u nich osłabiona, co skutkuje odwodnieniem, omdleniami, zawrotami głowy i ogólnym złym samopoczuciem.

Jeśli więc zauważamy u siebie jakiekolwiek tego typu objawy, najlepiej zgłosić się do lekarza w celu przeprowadzenia szczegółowych badań. Tylko teraz badanie EKG oraz echo serca połączone z konsultacją z kardiologiem w Przychodni KEN można wykonać w wyjątkowej cenie 199 zł! Rejestracja na badania i konsultacje jest możliwa telefonicznie pod numerem 22 120 20 33 lub mailowo pod adresem rejestracja@przychodniaken.pl. Zapraszamy!

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.