Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Kardiologia

kardiologioa

Kłopoty sercowe to nie tylko problemy emocjonalne, ale przede wszystkim poważne choroby, którymi zajmuje się kardiologia. Kardiologia to dział medycyny wewnętrznej, specjalizującej się w analizie i leczeniu serca oraz układu krążeniowego.

Kardiologia to niezwykle rozwinięta gałąź, w której wyróżnia się cztery osobne działy.  Kardiologia nieinwazyjna to badania elektrokardiograficzne, echokardiograficzne, scyntygrafia oraz tomografia komputerowa, która dostarcza podstawowych informacji o stanie układu sercowo-naczyniowego. Zabiegi jednak nie obrazują dokładnego stanu chorego serca. Szczegółową analizę naczynia dostarcza kardiologia inwazyjna, na którą składają się trzy działy. Hemodynamika zajmuje się oceną, diagnostyką i leczeniem naczyń, wad wrodzonych i nabytych serca. Elektrofizjologia skupia się na diagnostyce i terapii arytmii, a elektroterapia bazuje na wszczepianiu rozruszników i kardiowerterów. Wyróżnia się także kardiologię interwencyjną, która specjalizuje się w leczeniu schorzeń naczyń wieńcowych, za pomocą technik zabiegowych nie wymagających otwierania klatki piersiowej. Wyróżnione rodzaje działów kardiologii skoncentrowane są głównie na leczeniu dorosłych. Z myślą o najmłodszych powstała kardiologia dziecięca, która zajmuje się leczeniem operacyjnym noworodków, niemowląt oraz dzieci do 18. roku życia.

Kuracją serca i układu krwionośnego zajmuje się kardiolog. Lekarz specjalizuje się w badaniu i leczeniu wrodzonych i nabytych chorób serca, układu naczyń krwionośnych i mięśnia sercowego, diagnostyce cewnika serca, analizie za pomocą ultradźwięku oraz wsparciu i prowadzeniu pacjenta podczas rehabilitacji.

Choroby serca to niezwykle skomplikowany problem, dlatego przed wizytą u kardiologa warto skontaktować się najpierw z lekarzem pierwszego kontaktu. Gdy lekarz potwierdzi nasze przypuszczenia, o możliwości występowania problemów zdrowotnych, wtedy należy bezzwłocznie udać się na wizytę do kardiologa.

Przychodnia KEN może pochwalić się jednym z najlepszych poradni kardiologii w Warszawie. Nasi lekarze zajmują się w leczeniem niewydolności serca, chorób wieńcowych, wad wrodzonych i nabytych serca, zaburzeń rytmu serca oraz nadciśnienia tętniczego. W poradni kardiologicznej naszej placówki medycznej spotkają się Państwo z uznanym specjalistą z tytułem doktora nauk medycznych, który może pochwalić się imponującym dorobkiem naukowym oraz wieloletnim doświadczeniem zawodowym.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.