Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Endokrynologia

endokrynologia

+22 120 20 33

Endokrynologia to nauka o gruczołach wydzielania wewnętrznego, wśród których wyróżnia się przysadkę, szyszynkę, tarczycę, trzustkę, nadnercza, gruczoły przytarczyczne oraz jajniki i jądra. Nauka zajmuje się analizą rozsianego układu endokrynnego, który odpowiedzialny jest za syntetyzowanie i wydzielanie substancji zwanej hormonami. Hormony to biochemiczne nośniki informacji, które regulują i kontrolują funkcję tkanek, komórek i narządów. Substancje wydzielane do krwioobiegu oddziałują na odległe tkanki i narządy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania narządów płodu w okresie życia płodnego.

Endokrynolog jest specjalistą leczącym choroby gruczołów tarczycy, trzustki, nadnercza, przysadki, przytarczycy oraz jajników i jąder. Dobry endokrynolog posiada również obszerną wiedzę z zakresu uzupełnienia niedoborów hormonalnych u kobiet po menopauzie, niedoboru androgenów u mężczyzn oraz leczenia hormonu wzrostu.

Na badania endokrynologiczne należy udać się w przypadku podejrzenia o niewłaściwe działanie gruczołów wewnętrznych. Zaburzenia mogą objawiać się m.in. poprzez problemy z dojrzewaniem, ciśnieniem oraz niepłodnością. Zdarza się, że objawy choroby są trudne do dokładnego zdiagnozowania przez lekarza pierwszego kontaktu. W takiej sytuacji lekarz rodzinny może skierować pacjenta na wizytę do endokrynologa.

W placówce leczniczej Przychodni KEN pacjenci mogą liczyć na badania przeprowadzane przez specjalistów w zakresie endokrynologii w Warszawie.

 

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.