Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Echokardiografia

Echokardiografia

+22 120 20 33

Echokardiografia, zwana też echem serca, to szybkie, mało inwazyjne i zupełnie bezbolesne badanie, pozwalające ocenić budowę i pracę serca, a także wykryć ewentualne nieprawidłowości. W badaniu wykorzystuje się zjawisko echa ultradźwięków – specjalna głowica wysyła fale dźwiękowe i pochłania powracające echo, zaś komputer przekształca je w obrazy, widoczne na monitorze. Niekiedy, dla uzyskania obrazu lepszej jakości, echo serca wykonuje się z wykorzystaniem kontrastu, wstrzykiwanego do żyły pacjenta.

Samo badanie nie wymaga szczególnych przygotowań. W jego trakcie pacjent musi jedynie zdjąć górne partie odzieży i bielizny, a następnie położyć się na kozetce. Lekarz rozprowadza na klatce piersiowej żel ułatwiający prowadzenie głowicy, przykłada ją do ciała, przesuwa i obserwuje pojawiające się na monitorze obrazy. Całość trwa kilkanaście minut.

Echokardiografię wykonuje się przede wszystkim u osób z podejrzeniem chorób serca, pacjentów z już zdiagnozowanymi tego typu schorzeniami (kontrolnie), a także profilaktycznie.

Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem echa serca zachęcamy do kontaktu z rejestracją Przychodni KEN – drogą telefoniczną – 22 120 20 33, mailową (rejestracja@przychodniaken.pl) lub przez nasz formularz kontaktowy. Wspólnie ustalimy najdogodniejszy dla Państwa termin wizyty!

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.