Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Dermatologia

Dermatologia

Żadna profesjonalna placówka medyczna, nie może funkcjonować bez dobrego dermatologa. Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się analizą struktury ludzkiej skóry. Oscyluje również wokół analizy i leczenia schorzeń skóry, paznokci, włosów oraz niektórych chorób ogólnoustrojowymi. Wśród rodzajów dermatologii wyróżnia się dermatologię kosmetyczną, alergiczną i immunologiczną, a także promieniolecznictwo, chirurgię dermatologiczną i krioterapię.

Zabiegami dermatologicznymi zajmuje się dermatolog, lekarz który przeprowadza badania skóry, za pomocą wzrokowych oględzin, bądź przy użyciu dermatoskopu. Urządzenie pozwala na dogłębną analizę stanu narządu powłoki wspólnej, postawienie trafnej diagnozy, a w efekcie zastosowanie odpowiedniej formy leczenia. Dermatolodzy specjalizują się, także w leczeniu m.in. ospy wietrznej, łuszczycy, czerniaka, bielactwa, czyraków, trądziku, świerzbu, grzybicy skóry oraz kaszaków bielactwa nabytego.

Na wizytę do gabinetu dermatologicznego należy wybrać się, w przypadku pojawienia się objawów typu łuszczenie, zaskórniki, ziemistość, przebarwienia lub zmiana wyglądu znamion i pieprzyków. Z dermatologiem warto także skontaktować się w przypadku nadmiernego wypadania włosów lub nienaturalnego wyglądu paznokci.

Skóra to narząd, który posiada różnorodne odmiany. Wyróżnia się skórę normalną, przesuszoną, tłustą, mieszaną, naczynkową lub wrażliwą. Każda z nich wymaga odpowiedniego badania, dlatego w przypadku zmian na skórze wywołanych kosmetykami, warto skontaktować się z dermatologiem kosmetycznym. Specjaliści z zakresu dermatologii estetycznej mogą doradzić wybór odpowiednich środków do pielęgnacji.

Przychodnia KEN oferuje profesjonalne usługi medyczne z zakresu dermatologii. Do naszej placówki medycznej zgłaszają się pacjenci z wszelkimi problemami skóry, włosów i paznokci. Pomocy dermatologicznej na Ursynowie udzielają nasze specjalistki: dr Barbara Ejmont, lekarz dermatolog z wieloletnim stażem zawodowym oraz lek. med. Ewa Rudnicka.

 

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.