Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Dermatologia

dermatologia

Krótkie terminy na NFZ. Zadzwoń i umów się na wizytę: +22 120 20 33

Żadna profesjonalna placówka medyczna, nie może funkcjonować bez dobrego dermatologa. Dermatologia to dziedzina medycyny zajmująca się analizą struktury ludzkiej skóry. Oscyluje również wokół analizy i leczenia schorzeń skóry, paznokci, włosów oraz niektórych chorób ogólnoustrojowymi. Wśród rodzajów dermatologii wyróżnia się dermatologię kosmetyczną, alergiczną i immunologiczną, a także promieniolecznictwo, chirurgię dermatologiczną i krioterapię.

Zabiegami dermatologicznymi zajmuje się dermatolog, lekarz który przeprowadza badania skóry, za pomocą wzrokowych oględzin, bądź przy użyciu dermatoskopu. Urządzenie pozwala na dogłębną analizę stanu narządu powłoki wspólnej, postawienie trafnej diagnozy, a w efekcie zastosowanie odpowiedniej formy leczenia. Dermatolodzy specjalizują się, także w leczeniu m.in. ospy wietrznej, łuszczycy, czerniaka, bielactwa, czyraków, trądziku, świerzbu, grzybicy skóry oraz kaszaków bielactwa nabytego.

Na wizytę do gabinetu dermatologicznego należy wybrać się, w przypadku pojawienia się objawów typu łuszczenie, zaskórniki, ziemistość, przebarwienia lub zmiana wyglądu znamion i pieprzyków. Z dermatologiem warto także skontaktować się w przypadku nadmiernego wypadania włosów lub nienaturalnego wyglądu paznokci.

Skóra to narząd, który posiada różnorodne odmiany. Wyróżnia się skórę normalną, przesuszoną, tłustą, mieszaną, naczynkową lub wrażliwą. Każda z nich wymaga odpowiedniego badania, dlatego w przypadku zmian na skórze wywołanych kosmetykami, warto skontaktować się z dermatologiem kosmetycznym. Specjaliści z zakresu dermatologii estetycznej mogą doradzić wybór odpowiednich środków do pielęgnacji.

Przychodnia KEN oferuje profesjonalne usługi medyczne z zakresu dermatologii. Do naszej placówki medycznej zgłaszają się pacjenci z wszelkimi problemami skóry, włosów i paznokci. Pomocy dermatologicznej na Ursynowie udzielają nasze specjalistki: dr Barbara Ejmont, lekarz dermatolog z wieloletnim stażem zawodowym oraz lek. med. Ewa Rudnicka.

 

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.