Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Chirurgia naczyniowa

chirurgia-naczyniowa

Chirurgia naczyniowa to dział medycyny, zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem ostrych oraz przewlekłych schorzeń naczyń krwionośnych i chłonnych, z wyłączeniem naczyń mózgu i serca. Mogą to być m.in. tętniaki aorty, stenoza tętnic szyjnych, przewlekłe niedokrwienie kończyn, zakrzepica żylna czy żylaki.

Jak wiadomo, odpowiednie krążenie krwi i jej wystarczający dopływ do wszystkich narządów jest podstawowym warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nawet kilka minut niedokrwienia może prowadzić do nieodwracalnych zmian w narządach, a nawet do śmierci. Większość chorób naczyniowych polega na systematycznym lub nagłym zwężeniu światła tętnicy, co prowadzi do zaburzeń w swobodnym przepływie krwi. Bardzo często badania wykonywane przez chirurgów naczyniowych pozwalają na szybkie wykrycie zmian, a przeprowadzane zabiegi – na uratowanie życia.

Kiedy należy więc zgłosić się do chirurga naczyniowego? Jeśli tylko zauważymy u siebie niepokojące objawy, w postaci podskórnych wylewów, pajączków, żylaków, opuchlizny kończyn dolnych, bólu łydek czy podudzi, a także bladnięcia skóry w trakcie wysiłku.

Pracujący w Przychodni KEN chirurdzy naczyniowi to doświadczeni i wysoko wykwalifikowani specjaliści, którzy zdiagnozują schorzenia naczyniowe, dobiorą odpowiednie metody leczenia, a także przekażą najważniejsze informacje z zakresu profilaktyki. Nasz nowoczesny sprzęt pozwala również na przeprowadzanie kompleksowych badań z zakresu chirurgii naczyniowej. Zapraszamy do kontaktu!

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.