Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Sprawdź swoje serce na wiosnę!

Specjalnie dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalną, wiosenną promocję na kompleksowe badania kardiologiczne. Tylko teraz badanie EKG oraz echo serca połączone z konsultacją z kardiologiem można wykonać w wyjątkowej cenie 199 zł! Rejestracja na badania i konsultacje jest możliwa telefonicznie pod numerem 22 120 20 33 lub mailowo pod adresem rejestracja@przychodniaken.pl. Zapraszamy!

Przygotuj swe serce na wiosnę

Statystyki nie pozostawiają złudzeń – przyczyną aż 46% zgonów w Polsce są choroby kardiologiczne. Choć każda okazja jest dobra, by zbadać swoje serce, to jednak wiosna i nadchodzące lato nadają się do tego w szczególności. Wszyscy chcemy bowiem wykorzystywać ciepłe, słoneczne dni do oddawania się ulubionym rozrywkom na świeżym powietrzu! Z tego właśnie powodu dla naszych Pacjentów przygotowaliśmy specjalną promocję na badania kardiologiczne.
Najprostszym i zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem zapobiegania chorobom serca są regularne badania kardiologiczne. Wykonywane raz do roku – zwłaszcza u osób po 40. roku życia – pomagają na bieżąco kontrolować stan układu sercowo-naczyniowego, a także wykrywać tego typu schorzenia we wczesnym stadium, gdy są łatwiejsze do leczenia. Warto też pamiętać, że na nasze serce niekorzystnie wpływa bardzo wiele czynników: przewlekły stres, długotrwałe zmęczenie, nadmiar pracy, używki, a także nieprawidłowa dieta. Dlatego przynajmniej raz w roku należy zgłosić się do przychodni kardiologicznej na podstawowe badania serca.

Badania serca w Przychodni KEN

Do podstawowych badań kardiologicznych wykonywanych w naszej Przychodni zalicza się EKG oraz echo serca.
EKG – zwane profesjonalnie elektrokardiografią – pozwala m.in. zdiagnozować zaburzenia rytmu pracy mięśnia sercowego, jego ewentualne przerosty czy obszary niedokrwienia. EKG to badanie szybkie, bezbolesne i bezpieczne dla pacjenta. Polega ono na umocowaniu na klatce piersiowej oraz kończynach specjalnych elektrod, które odbierają sygnały elektryczne płynące z serca. Są one następnie analizowane przez aparat i zapisywane na papierze milimetrowym, tworząc tzw. krzywą EKG. Jej interpretacji dokonuje wyspecjalizowany w tym zakresie lekarz kardiolog.
Z kolei echo serca to badanie wykorzystujące zjawisko echa ultradźwięków, czyli USG. Jego głównym zadaniem jest ocena budowy i pracy serca oraz zastawek. Również jest ono nieinwazyjne i nie wymaga szczególnych przygotowań. Trwa z reguły kilkanaście minut – w tym czasie lekarz przykłada do klatki piersiowej pacjenta połączoną z monitorem głowicę. Głowica wysyła fale dźwiękowe, a następnie pochłania ich echo, dzięki czemu na ekranie można zaobserwować ewentualne nieprawidłowości w budowie oraz pracy serca.
Zestaw badań przeprowadzany jest w naszej placówce w każdą środę od 16:00 do 19:00 przez kardiologa lek. med. Marcina Sobiecha, posiadającego certyfikat w zakresie diagnostyki kardiologicznej. Rejestracja na badania i konsultacje jest możliwa telefonicznie pod numerem 22 120 20 33 lub mailowo pod adresem rejestracja@przychodniaken.pl. Zapraszamy!

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.