Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Profilaktyka raka piersi – badanie USG

 

Badanie USG piersi należy do podstawowych badań ginekologicznych, jakie po skończonym 25-30 roku życia każda kobieta powinna wykonywać regularnie – raz w roku, jeśli nie ma innych wskazań. Biorąc pod uwagę, że rak piersi stanowi ponad 20% wszystkich zachorowań, a zatem jest jednym z najczęstszych w Polsce kobiecych nowotworów złośliwych, (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych według Polskiej Unii Onkologii), badanie USG jest podstawą profilaktyki raka piersi.

Bezbolesne, całkowicie bezpieczne pozwala wykryć wszelkie zmiany w piersiach na wczesnym etapie rozwoju. Pacjentki, u których wcześniej zdiagnozowano np. małe torbielki, zwykle otrzymują wskazanie do powtórzenia badań po upływie 6 miesięcy, w pozostałych przypadkach, jeśli wyniki USG nie są wskazaniem do dalszej diagnostyki (mammografia), wizyta kontrolna powinna się odbyć po upływie roku.

W Przychodni KEN badania USG wykonuje lek. med. Wojciech Trojanowski, radiolog, który przyjmuje pacjentki w poniedziałki, w godzinach 10.00-14.00. Zadbaj o siebie, wybierz zdrowie i zbadaj się!

 

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.