Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Diagnostyka dzieci za pomocą aparatu USG


Wizyty u lekarza dla wielu dzieci mogą być przyczyną niepokoju i lęku, niemniej jednak – są koniecznością, o której nie wolno zapominać. Zasada ta dotyczy również diagnostycznych badań USG u najmłodszych, wykonywanych przy rozpoznawaniu oraz leczeniu różnych dolegliwości i schorzeń. W Przychodni KEN badania USG u dzieci wykonujemy z wykorzystaniem aparatu Hitachi Aloka Prosound Alpha 6 – niezwykle nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu, dzięki któremu można uzyskać dokładny obraz tkanek i narządów.

USG u dzieci wykonywane jest w przypadku rozmaitych schorzeń i dolegliwości. U noworodków rutynowo przeprowadza się USG ośrodkowego układu nerwowego, dzięki któremu można zbadać mózg malucha. USG stawów i aparatu więzadłowego pozwala ocenić stan stawów biodrowych u dzieci. Z kolei USG jamy brzusznej to podstawowa metoda diagnostyki w przypadku występowania bólów brzucha nieznanego pochodzenia, częstych wymiotów, biegunki, gorączki, podejrzeń urazów i wad rozwojowych, a także przy nieprawidłowych wynikach badań laboratoryjnych. W Przychodni KEN zawsze dbamy o komfort i samopoczucie małego pacjenta – pozwalamy mu oswoić się z nowym środowiskiem, opowiadamy o kolejnych czynnościach, by ukoić jego lęk. Oczywiście dziecku zawsze mogą – a nawet muszą – towarzyszyć rodzice.

Nowoczesne technologie dla najmłodszych pacjentów

W naszej Przychodni badania ultrasonograficzne u dzieci wykonywane są przy pomocy niezwykle nowoczesnego i bezpiecznego aparatu Hitachi Aloka Prosound Alpha 6. Został on skonstruowany z myślą o jak najszybszej i jednocześnie jak najdokładniejszej diagnostyce. Dzięki zastosowanym najnowocześniejszym technologiom, sprzęt ten łączy w sobie niezwykłą czułość z niespotykaną w innych aparatach USG rozdzielczością. Pozwala to na uzyskanie obrazów narządów i tkanek z dokładnością większą, niż w innych, bardziej inwazyjnych badaniach z wykorzystaniem środków kontrastowych.

Jeśli zauważasz u swojego dziecka jakiekolwiek niepokojące objawy lub szukasz placówki, w której możesz w miłej i przyjaznej atmosferze wykonać zlecone przez lekarza badanie USG u malucha, zgłoś się do nas! W Przychodni KEN zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług i odpowiednie podejście do małego pacjenta. Zachęcamy do rejestracji telefonicznej pod numerem 22 120 20 33.

Umów się na wizytę

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.