Umów się na wizytę
Umów się na wizytę

Aktualności

Badanie w kierunku przeciwciał SARS-CoV-2 Cennik klasa: IgA – 120zł IgG – 120zł 120zł za jedno, 220zł za dwa    Nowy Koronawirus jest przyczyną pandemii – co oznacza, że jest bardzo zakaźny i z łatwością rozprzestrzenia się w wielu regionach świata w tym także w Polsce. W związku z tym, zahamowanie dalszego szerzenia się infekcji spowodowanej przez SARS-CoV-2 stało się głównym celem wielu krajów na całym świecie. Aby ograniczyć dalsze rozprzestrzenianie się Koronawirusa zaleca się badanie osób potencjalnie zakażonych w początkowej fazie infekcji. W tym celu, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), stosuje się testy oparte o metodę PCR, które to obecnie wykonywane są przez jednostki SANEPID, a także laboratoria wskazane przez Ministerstwo Zdrowia (www.gov.pl/web/koronawirus). Badania te powinny zostać wykonane niezwłocznie po stwierdzeniu podejrzenia zakażenia, lub zaobserwowania niepokojących objawów zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia. Po upł

Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19

(Opracowano na podstawie danych WHO, ECDC i CDC)

Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa Aktualizacja na dzień 21 lutego 2020 r.   Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon, są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe. Najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia nowym koronawirusem zarejestrowano w Chinach (99%), głównie w prowincji Hubei. Pozostałe osoby „zawlekły” wirusa do innych krajów Azji, Europy, Oce

Dbanie o zdrowe i mocne zęby to wartość, którą rodzice starają się wpoić swoim pociechom już od najmłodszych lat. Wiele osób z czasem zapomina jednak o zdrowych nawykach, zaniedbując zarówno codzienną higienę jamy ustnej, jak i zdrową dietę wpływającą na mocniejsze szkliwo. Konsekwencją mogą być jednak nie tylko ubytki i próchnica – słabe zęby wypadają wcześniej, utrudniają jedzenie, a z powodu stanów zapalnych obniżają samopoczucie i zdrowie całego organizmu. Co zrobić, by temu przeciwdziałać? Oto 7 skutecznych sposobów na mocniejsze szkliwo i zdrowe zęby.

Wapń – wzmacnia szkliwo i kości

Obecność wapnia w diecie jest istotna szczególnie u dzieci, które dopiero rozwijają swój układ kostny. Jak się jednak okazuje, wapń jest też najważniejszym składnikiem budulcowym szkliwa i włączenie go do diety pozwala nie tylko je wzmacniać, ale i zapobiegać próchnicy. Zarówno kwasy jak i cukry obecne w diecie i niemożliwe do uniknięcia wpływają negatywnie na strukturę szkliwa, prowadząc do jego demineralizacji. Aby przywr

Szczepionki to sposób na uodpornienie organizmu na różnego rodzaju wirusy i choroby. Pozwalają one na zabezpieczenie siebie i swoich najbliższych przed poważnymi dolegliwościami oraz potencjalnymi powikłaniami. Obecnie zaszczepić można się na wiele różnych chorób, między innymi na grypę oraz rozmaite choroby zakaźne. Jakie szczepionki warto wybrać i dlaczego warto się na nie zdecydować? Dowiedz się więcej na ten temat i ochroń siebie i swoich bliskich przed wirusami i bakteriami, które czają się na każdym kroku. Dzięki szczepionkom będziecie o wiele bardziej odporni i odpowiednio zabezpieczeni!

12283_szlachetne-zdrowie-zadbaj-o-nie-z-przychod_1

Już w XVI wieku Jan Kochanowski pisząc fraszkę „Na zdrowie” zwrócił uwagę, że jest ono bezcenne. Aktualnie, żyjąc w ciągłym pośpiechu, zapominamy o nim, nie dbamy o nie na co dzień. Jakże często dopiero diagnoza choroby zatrzymuje ten pęd…

O tym, jakie są przyczyny bólu kręgosłupa, jak można się przed nimi ustrzec i dlaczego trzeba go leczyć, rozmawiamy z lek. med. Marcinem Dulasem – ortopedą z kliniki KEN.

  PYT: Po czym można rozpoznać, że z naszym kręgosłupem dzieje się coś złego? ODP: Lek. med. Marcin Dulas, ortopeda:Podstawowym objawem jest ból. Nie musi być stały – dolegliwości mogą pojawiać się w określonych sytuacjach, np. podczas jazdy samochodem, podczas wysiłku fizycznego, a nawet w trakcie odpoczynku. Poza bólem samego grzbietu, niepokojącymi objawami mogącymi świadczyć o problemie z kręgosłupem są dolegliwości w obrębie kończyn, takie jak drętwienie, osłabienie siły mięśniowej, ograniczenie precyzji ruchów, osłabienie pojawiające się po wysiłku czy dolegliwości bólowe kończyn.   PYT: Mówi się, że bóle kręgosłupa są już dolegliwością cywilizacyjną, która dotyczy coraz młodszych osób. Czy może Pan to potwierdzić? ODP: Niestety, to prawda.

Potrzebujemy słońca, aby w naszym organizmie powstawała witamina D. Niestety po zimie możemy mieć jej niedobór. Jakie mogą być tego skutki?

🌹Życzymy wszystkim Paniom, aby każdy dzień, nie tylko dzisiejszy, był na swój sposób wyjątkowy.

Ken Poradnia Ortopedyczna fb

Uwaga promocja❗❕W Przychodni KEN możesz skorzystać z najtańszego w Warszawie pakietu ortopedycznego 👉wizyta + poglądowe USG tylko 210 zł.

Potrzebujesz więcej

informacji?

Oddzwonimy do Ciebie.

Numer został wysłany.

Oddzwonimy do Ciebie, najszybciej jak to możliwe.